Kıbrıs Kültür Turları

Sizler de Kıbrıs kültür turu hizmetini son model araçlarlarla ve Cyprus Express’in tecrübeli ekibiyle yapmak ister misiniz? Eğer isterseniz daha önceden planlananlar doğrultusunda sabah otelinizden ya da kaldığınız yerden sizleri alarak hareket etmekteyiz.

Örnek vermek gerekirse Kokartlı Rehberler eşliğinde Girne Kültür Turu içerisinde bulunan Tarihi Girne Limanı’nı gezdikten bir süre sonra,  burada bulunan alışveriş merkezlerinde alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için biraz beklemekteyiz. Bu kısa molanın sonrasında, Girne Kalesi’ni gezmekteyiz. Kalenin içinde bulunan Batık Gemi Müzesi’ne doğru gidiyor ve burayı da ziyaret ediyoruz. Girne’nin doğusunda yer alan yüksek bir tepe üstüne kurulmuş olan Bellapalis Manastırını ve Beylerbeyi Köyü’nü de Girne Kültür Turu içerisinde ziyaret etmekteyiz.

Kıbrıs Kültür Turları (Lefkoşa)

Lefkoşa Kültür Turu kısmında ise Rum ve Türk halkının birbirine sadece yarım metre mesafeye kadar yaklaştığı sınır alanında yani bu bölgede, her iki kesimin de birbiriyle temas içerisinde olduğu sınır kapısı ile Birleşmiş Milletlerin şimdilerde karargâh olarak orayı kullandığı eski Ledra Palace Otel’i ziyaret etme şansımız olmuş olacak. Daha sonrasında ise isteğe bağlı olarak Lefkoşa’nın köşklü çiftlik bölgesinde yer alan Rumların ne derece doğal ve vahşi olduklarını göstermekte olan, ancak bu vahşiliğin ve korkutuculuğun unutulmamasını sağlayan Barbarlık Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

Gezinin bu bölgesinde daha sonra misafirlerimizin isteği çerçevesinde şehir merkezine gidebiliriz ya da Rum kesiminin çok rahat bir şekilde görülebildiği Yiğitler Burcu park alanında çok kısa bir mola verilebilir ya da Büyük Han’da enfes bir Kıbrıs Kahvesi molası verebiliriz. Buradaki manastır baya eskidir, 12. yy.dan kalma bir Katolik manastırıdır. Bu manastır daha çok Gotik bir yapı örneğidir. Manastır 1193 yılında Kıbrıs’a yerleşen Lüziyanlar topluluğu tarafınca inşa edilmiştir ve daha sonra Osmanlı döneminde Minare eklenerek Cami’ye çevrilmiştir.

İşte gezinin önemli noktalarında biri olan Rum tarafına yaya geçişi olarak açılan Lokmacı Kapısı’nı da görmüş oluyoruz. Bu eşsiz ve harika manzarayı izleyip burada da bol bol fotoğraf aldıktan sonra araçlara doğru gitmek için yola çıkmaktayız.

Kıbrıs Kültür Turu (Gazimağosa)

Buradan sonra da tarihi çok eskilere dayanan Kent olan Mağosa Kültür turu yaparken surların içerisinde alışveriş imkânı bulabilirsiniz ya da isterseniz Lala Paşa Cami’sini, Namık Kemal Zindanını gezebilirsiniz. Genellikle sıcak mevsimlere doğru genelde havaların aşırı derece sıcak olması nedeni ile bazı gidiş yerlerimiz değişkenlik göstermektedir.

Yukarıda misafirlerimize özel olarak hazırlamış olduğumuz tur planlarından küçük kesitler ile anlatımlar yapmaya çalıştık. Daha detaylı Kıbrıs Kültür Turları hakkında bilgi alabilmek için web sitemizdeki sayfaları ziyaret edebilirsiniz.